70 درصد مناطق مسکونی مسجدسلیمان سکونتگاه غیر رسمی هستند:

طرح توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی مسجدسلیمان تصویب شد

خبرگزاری فارس: طرح توانمندسازی و اسکان سکونتگاه‌های غیر رسمی شهر مسجدسلیمان توسط معاونت عمرانی استانداری خوزستان به تصویب رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، معاون عمرانی استاندار خوزستان ظهر امروز در نشست جابه‌جایی مناطق آلوده شهرستان مسجدسلیمان اظهار داشت: این طرح با قرار افزایش مشارکت‌های مردمی و پررنگ شدن نقش آنان در این طرح به تصویب رسید که در جلسات بعدی ستاد اجرایی مسجدسلیمان در مورد چگونگی اجرای آن بحث خواهد شد.
سید عباس طباطبایی همچنین به تصویب نرسیدن طرح جامع تفصیلی شهر مسجدسلیمان به مدت 10 سال را ظلم بزرگی در حق این شهرستان عنوان کرد و افزود: دلیل تصویب نشدن طرح جامع تفصیلی شهر مسجدسلیمان آن بود که کارشناسان می‌گفتند محدوده شهر مسجدسلیمان به دلیل آلودگی به نفت و گاز باید به محل جدیدی منتقل و محدوده کنونی شهر با خاک یکسان شود.
وی ادامه داد: با این حال، شهروندان مسجدسلیمان این موضوع را قبول نکرده و سرمایه‌گذاران نیز از شهر خارج شدند و در نهایت در سال 86 طرح جامع تفصیلی مسجدسلیمان تصویب شد.
طباطبایی بیان کرد: با تصویب این طرح قرار بر آن شد تا یکی از مناطق پرخطر شهر مسجدسلیمان به نقطه دیگری منتقل شود. همچنین در زمینه سیستم فاضلاب شهری و آب شرب این شهر نیز کارهایی انجام شد.
 وی با اشاره به وجود و افزایش فقر در مسجدسلیمان عنوان داشت: این شهرستان از نظر تعداد افراد زیر پوشش کمیته امداد امام(ره) در رده بالایی قرار دارد با این حال بسیاری از این افراد از نظر مالی وضعیت مناسبی دارند.
براساس این گزارش در حال حاضر بیشتر محلات مسجدسلیمان وضعیتی نگران کننده دارد تا جایی که 70 درصد شهر با مشکلات کالبدی، اقتصادی، اجتماعی و از همه مهم‌تر شرایط زیست محیطی متاثر از نفت و فاضلاب شهر دست به گریبان است.
این طرح در پنج مرحله شناسایی محلات فقیرنشین (سکونت‌گاه‌های غیر رسمی)، ارزیابی اجمالی از برنامه‌های موجود خدمات‌رسانی، بهسازی مدیریت شهری و تشکل‌های مردمی در محلات هدف، بررسی پیمایشی و شناخت ویژگی‌های اقتصادی، اجتماعی و کالبدی محلات هدف، تدوین برنامه توانمندسازی و بهسازی محلات و تدوین برنامه عملی یا ساماندهی محلات هدف به اجرا در آمده است.

/ 7 نظر / 16 بازدید
شنگول

وقتی به وبم میاین موزیک پخش میشه؟

شنگول

وقتی به وبم میای ببین قالب وبلاگ چه جوری میاد؟

احسان

عكس جديد و سوزه از شهر خواستيد بفرمايد تا ايميل كنم.

ehsan.hosein por@yahoo.com

تصاوير حقيقي و به روز از شهر مبدل به روستاي مسجدسليمان با درخواست شما.