فرودگاه مسجدسلیمان(بازگشت به زمان دارسی)

زاگرس فردا_ در نشست مشترک مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با مدیرعامل شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور آخرین وضعیت فرودگاه مسجدسلیمان بررسی و مقرر شد کارشناسان شرکت مادر برای بررسی شرایط و اعلام نظر فنی و تخصصی در خصوص تعیین و تکلیف این پروژه به مسجدسلیمان سفر کنند.

به همین منظور کارگروهی متشکل از کارشناسان دو طرف تشکیل شده و به‌زودی از این فرودگاه دیدار و شرایط فنی موجود را به‌منظور تطبیق با استانداردهای آن سازمان جهت نشست و برخاست هواپیماهای مسافربری جت بررسی و اعلام نظر خواهند کرد و قطعا راه‌اندازی قدیمی‌ترین فرودگاه کشور در زادگاه نفت نقش بسیار موثری در محرومیت‌زدایی از این منطقه دارد.

اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان تلاش دارند هرچه زودتر این دغدغه اهالی زادگاه نفت را برطرف کنند. احداث ترمینال و محوطه پارک هواپیما به‌منظور فراهم آوردن استفاده عمومی از این فرودگاه قدیمی یکی از پروژه‌های عمرانی و عام‌المنفعه نفت در این شهر است.

به گزارش ایسنا اولین فرود هواپیما برای نخستین‌بار در خاورمیانه در مسجدسلیمان صورت گرفت و نخستین فرودگاه کشور توسط شرکت نفت در این منطقه احداث شد. این فرودگاه هم‌اکنون کاربری نظامی دارد و در اختیار هوانیروز است، اما با موافقت ارتش قرار است بار دیگر این شهر شاهد نشست و برخاست هواپیماهای مسافربری باشد.

/ 0 نظر / 20 بازدید