افتخارات ورزشی مسجدسلیمان

 

 سال 1338

در مراسمی از ورزشکاران زیر قدردانی شد:

منگشتی امیری برنده مدال طلای وزنه برداری کشور ، علی اکبر کرم زاده قهرمان دو و میدانی کشور ، بهرام منجزی قهرمان شیرجه کشور.

همچنین مسابقات وزنه برداری کشور در اهواز برگزار شد و نادر جعفرزاده در دسته مگس وزن با رکورد 255 کیلوگرم در میان 12 نفر مقام اول کشور را بدست آورد. این وزنه بردار دومین وزنه بردار مسجدسلیمانی بود که بعد از منگشتی امیری از استان خوزستان به مقام اول کشور دست یافت.در این مسابقات منگشتی امیری نیز مقام اول را بدست آورد و 15 کیلوگرم رکورد پیشین خود را ترقی داد.

 

سال 1340

در اسفندماه این سال جهان پهلوان تختی با استقبال پرشور و بی سابقه مردم مسجدسلیمان وارد شهر شد . استقبال پرشکوه مردم که از دروازه شهر تا مرکز شهر صورت گرفت یک روز به یادماندنی در تاریخ ورزش مسجدسلیمان به یادگار گذاشت و به گفته افراد سالمند مردم مسجدسلیمان تا آن روز برای هیچکس اینچنین به وجد نیامده بودند . گوسفندان بیشماری سربریده شد و قالی های بسیاری گسترانیده شد. تختی در باشگاه نفتون حضور یافت و رقابت کشتی گیران اصفهان و مسجدسلیمان را به تماشا نشست . جهان پهلوان تختی در اوان جوانی برای کار به مسجدسلیمان آمده بود و در حدود یک سال در کارگاه نجاری شرکت نفت به عنوان شاگرد نجار کار می کرد. استاد کار جهان پهلوان فردی به نام غلامرضا یاوری بود.

تختی در باشگاه نفتون استادکار خود را درمیان تماشاچیان دید و مانند اینکه گمشده ای را بازیافته باشد او را در کنار خود نشاند و تاپایان مسابقات با او به گفتگو پرداخت.

روز بعد برای دیدن فینال مسابقات فوتبال باشگاهی مسجدسلیمان (داریی ، شاهین) به ورزشگاه شهر رفت و بعد از دیدن مسابقه ، تختی در زورخانه شهر با حریفان دوره جوانی خود در مسجدیلیمان (عباس امیرپور و برادران مکری) کشتی پهلوانی گرفت و سپس به ورزش باستانی پرداخت . روز بعد در میان بدرقه گرم مردم ، مسجدسلیمان را ترک کرد.

 

سال 1341

جعفر بیرگانی برای دومین سال پیاپی مقام قهرمانی گلف مسابقاتBRITISH PETROLEUM OMPANY  را در میان کارکنان ایرانی و خارجی بدست آورد .

 

سال 1342

در این سال از ورزشکاران زیر قدردانی شد :

وزنه برداران :

نادر جعفرزاده (مگس وزن ) ، دوم کشور

مراد شهنی(پروزن) دوم استان . بهمن مطلق (سبک وزن) دوم استان.

اکبر جلالی (میان وزن) اول استان ، دوم کشور.

امیرقلی عبدالله زاده (نیم سنگین) دوم استان .

منگشتی امیری (میان سنگین) ، قهرمان ملی . طاهر خسروی سرپرست تیم وزنه برداری ، نادر حیدری مربی و داور بین المللی وزنه برداری.

شنا و واترپلو :

علی باباکمائی 200 متر پروانه اول کشور

 فریدون عناویم قهرمان اول 100 متر کرال کشور

 کروپ نوارف قهرمان شیرجه سوم کشور از سکوی 10 متری و دوم کشور از تخته

محمود ناظمی ، گشتاسب عبدالله زاده ، منصور کریمیان و داوود شکرخدایی(واترپلو)

تنیس روی میز : رسول صالح پور و ایرج طهماسبی قهرمانان اول دونفره کشور

تنیس : اسدالله آشوری قهرمان اول نفتخیز ، دوم کشور.

دومیدانی : جمعه سلیمانی 110 متر با مانع ، چهارم کشور

 

سال 1343

منگشتی امیری به همراه تیم وزنه برداری ایران راهی شوروی شد . او در این مسابقات به عنوان بهترین قهرمان ایران شناخته شد و به عنوان قهرمان حرکات صحیح معرفی گردید ،(چون از 9 چراغ ، 8 چراغ سفید گرفت) او با رکورد 415 کیلوگرم از لحاظ رکورد مقام چهارم و از نظر امتیاز مقام دوم این مسابقات را بدست آورد و به دریافت دیپلم درجه دو نائل گردید . در این سفر نادر حیدری داور و مربی بین المللی تیم ملی را همراهی کرد.

مسابقات وزنه برداری استان در هفتگل به داوری قنادزاده ، حیدری ، امیری ، دور از وطن و طاهر خسروی برگزار شد و مسجدسلیمان مقام اول را کسب کرد.

مسابقه بین باشگاه گلف مسجدسلیمان و باشگاه گلف امپریال تهران در میدان گلف مسجدسلیمان برگزار شد و نتایج ذیل بدست آمد؛ دو نفره مسجدسلیمان 12 تهران 3

 

سال 1344

تیم فوتبال مسجدسلیمان که به دعوت باشگاه جعفری به تهران مسافرت کرده بود ، در اولین مسابقه خود با تیم فوتبال پاس تهران 2 بر 2 مساوی کرد و در دومین مسابقه با تیم منتخب تهران با نتیجه 0-2 به پیروزی رسید . اهالی شهر در هنگام بازگشت فوتبالیستها ، استقبال باشکوهی از آنها کردند.

در مسابقات والیبال استان تیم مسجدسلیمان پس از شکست دادن تیم والیبال اهواز به مقام قهرمانی رسید. این مسابقات در اهواز برگزار شد.

 

سال 1345

تنیس بازان مشهور مانند باب هیبویت از استرالیا (قهرمان دونفره ویمبلدون 1962 و قهرمان یکنفره 1996 ویمبلدون) ، کارمایکل از استرالیا و اریک دروسار از بلژیک(قهرمان بلژیک در 1963 و بازیکن کاپ دیویس و ویمبلدون) ، تقی اکبری و نعمت نعمتی به مسجدسلیمان آمدند و با تنیس بازان مسجدسلیمانی مسابقاتی رسمی و نمایشی برگزار کردند.

تنیس بازان مسجدسلیمان برای دومین سال پیاپی قهرمانی کاپ مگنس (تنیس مناطق شرکت نفت : تهران ، آبادان و ...) را بدست آورد . در این مسابقات اسدالله آشوری مقام اول را کسب کرد.

مسابقه شطرنج بین باشگاه مرکزی مسجدسلیمان و زهره گچساران برگزار شد و تیم مسجدسلیمانی با نتیجه 2 بر 1 پیروزی رسید . علامه زاده ، حافظی ، فوزی ، پزشکیان و تکاپو منش نفرات برتر تیم مسجدسلیمان بودند.

مسابقات شنای استان در آغاجاری برگزار شد و تیم شنای مسجدسلیمان با 28 امتیاز به مقام اول دست یافت . آغاجاری با 16 امتیاز ، گچساران با 7 امتیاز و اهواز با 3 امتیاز مقامهای بعدی را کسب کردند.

تیم ملی تنیس روی میز برای انجام دیدارهای دوستانه وارد مسجدسلیمان شد . در روز اول در مسابقات یکنفره ، تیم ملی و در مسابقات دونفره ، تیم مسجدسلیمان برنده شدند. ایرج طهماسبی ، منوچهر استوار ، رسول صالحپور ، ابراهیم اژدری ، شهباز حیدری ، بهمن اژدری و علی محمد عالی پور نفرات تیم مسجدسلیمان بودند.

 

سال 1346

مسابقات وزنه برداری استان در هفتگل برگزار شد و تیم مسجدسلیمان با کسب 50 امتیاز مقام اول را بدست آورد.

 

سال 1347

نتایج بدست آمده از مسابقه شنا و واترپلو بین تیم های مسجدسلیمان و آبادان:

100 متر کرال سینه : حقیقی از مسجدسلیمان

100 متر کرال پشت : نسیم از آبادان اول

100 متر قورباغه : قهرمانی از مسجدسلیمان اول

100 متر پروانه : کمائی از مسجدسلیمان اول

شیرجه : باشی از آبادان اول

واترپلو : آبادان 5 مسجدسلیمان 3

تیم شنای مسجدسلیمان برای شانزدهمین سال متوالی قهرمان استان شناخته شد . حقیقی ، مجتبی زاده ، کریمیان و عسگرپور نفرات برتر تیم شنای مسجدسلیمان در این مسابقات بودند . سرپرست این تیم شکرخدایی بود.

تیم تنیس مسجدسلیمان مقام قهرمانی تنیس استان «مگنس» را کسب کرد. یزدانپرست ، آشوری و روحانی تنیس بازان مسجدسلیمانی در این مسابقات بودند.

تیم وزنه برداری مسجدسلیمان مقام اول استان را کسب کرد . (اسامی وزنه برداران : دشت بزرگی ، شهنی ، کرم زاده ، امیری ، نیکخواه ، سرپرست : نکوئی)

 

سال 1348

تیم شنای مسجدسلیمان با 28 امتیاز مقام اول استان را کسب کرد. نفرات تیم پک ناصر کریمیان ، داریوش بختیاری ، هوشنگ بختیاری و سعید نقیب.

مسابقات اسبدوانی با شرکت سوارکارانی از آبادان ، اهواز ، هفت تپه و مسجدسلیمان در میدان تلخاب در ه دوره برگزار شد و در مسابقات شرط بندی راجا از مسجدسلیمان با اسب دان و رادپور از مسجدسلیمان با اسب رینگو به ترتیب عناوین اول و دوم را کسب کردند.

 

سال 1349

تیم تنیس مسجدسلیمان برای سومین بار قهرمان کاپ اوبراین شد . این مسابقات هرساله درتهران برگزار می شد.

تیم وزنه برداری مسجدسلیمان با 39 امتیاز قهرمان استان شناخته شد.

 

سال 1350

در این سال بیشتر فعالیتهای ورزشی مسجدسلیمان تحت الشعاع حضور تیم تاج مسجدسلیمان در مسابقات فوتبال باشگاههای کشور قرار گرفت و استقبال تماشاگران از این مسابقات رکوردی به یاد ماندنی در تاریخ ورزش مسجدسلیمان به جای گذاشت . بالاترین حضور تماشاگر در این مسابقات برای بازی تاج مسجدسلیمان و جم آبادان بود که از روز قبل تماشاگران آبادانی با دهها اتوبوس و مینی بوس وارد مسجدسلیمان شدند و ورزشگاه تاریخی مسجدسلیمان پذیرای 20 هزار تماشاگر شد.

یکشنبه 19 دی طی یک بازی به یادماندنی تاج مسجدسلیمان تیم پرسپولیس تهران را با نتیجه 1-0 شکست داد. تیم پرسپولیس تهران در حالی که هفته قبل جم آبادانم را با نتیجه 1-5 شکست داده بودند وارد مسجدسلیمان شدند . برخی بازیکنان پرسپولیس در جواب دوستداران خود  که پیش بینی بازی را از آنان می خواستند دو دست خود را به نشانه 10 گل نشان می دادند اما در میدان نتیجه دیگری رقم خورد.

 

سال 1352

تیم وزنه برداری مسجدسلیمان با 85 امتیاز مقام اول استان را کسب کرد.

در مسابقات بدمینتون استان تیم مردان مسجدسلیمان با 36 امتیاز  و تیم بانوان مسجدسلینمان با 16 امتیاز مقام اول مردان و بانوان استان را کسب کردند. در این مسابقات داریوش فروغی ، کیومرث ستوده ، اسدالله آشوری به ترتیب مقام اول تا سوم مردان و پریوش حجاریان و رفعت یزدانپرست مقام اول و دوم بانوان استان را کسب کردند.

نخستین بازیهای بدمینتون کشور در تهران برگزار شد و تیم خوزستان با بدمینتون بازان مسجدسلیمانی خود مقام دوم کشور را بدست آورد.

مسابقات کشتی سه جانبه بین کشورهای پاکستان ، مغرب و ایران (تیم صنعت نفت) در کرمانشاه برگزار شد و تیم صنعت نفت مقام اول را کسب کرد. جهانگیر دلپسند کشتی گیر مسجدسلیمانی به مقام اولی این مسابقات در وزن 90 کیلوگرم دست یافت.

 

سال 1353

در مسابقات بدمینتون استان داریوش فروغی و کیومرث ستوده ، مقام اول و دوم استان را کسب کردند و در مسابقات دونفره این دوبازیکن به مقام اولی دست یافتند . در مسابقات انفرادی نیز رفعت یزدانپرست ، ناهید ابوالفتحی ، پریوشحجاریان به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند.

در مسابقات بدمینتون کشور داریوش فروغی (از مسجدسلیمان) با دو مدال طلا و یک نقره به عنوان قهرمان قهرمانان این مسابقات شناخته شد. با تصاحب دو مدال طلا توسط رفعت یزدانپرست (از مسجدسلیمان)، اسان خوزستان به مقام دوم این مسابقات رسید.

 

سال 1354

تیم بدمینتون مسجدسلیمان مقام اول مردان و مقام اول بانوان را کسب کرد . داریوش فروغی ، کیومرث ستوده ، رفعت یزدانپرست و فروغ بختیاری به عضویت تیم ملی درآمدند. برای دومین سال پیاپی داریوش فروغی و کیومرث ستوده به مقام اول مسابقات دونفره کشور دست یافتند.

تیم والیبال مردان مسجدسلیمان مقام دوم و تیم والیبال بانوان مسجدسلیمان مقام اول استان را کسب کرد.

در مسابقات گلف کشور حسین شهنی زاده و هرمز حسین پور به ترتیب مقام اول و دوم را بدست آوردند.

تیم شنای مسجدسلیمان مرکب از عبدالکریم تراب احمدی ، جلیل نوذری ، بهزاد تراب احمدی و محمدرضا آشنادور به سرپرستی و مربیگری ناصر کریمیان عنوان چهارم کشور را کسب کرد. عبدالکریم تراب احمدی در رشته صدمتر پشت ، قهرمان اول کشور شد.

در مسابقات تنیس کشور مجید زرین  نام و غلام احتمائی مقام سوم دونفره این مسابقات را کسب کردند.

 

سال 1355

مسابقات وزنه برداری کشور در اصفهان برگزار شد. تیم 5 نفره خوزستان که سه تن از آنان مسجدسلیمانی بودند به مقام دوم دست یافت. در این مسابقات اردشیر شمسی مقام دوم ، عبدالرضا سلیمانی مقام دوم ، داراب کاکولکی مقام سوم را کسب کردند.

 

سال 1356

مسابقات تنیس باشگاههای ایران در شیراز با شرکت 10 تیم برگزار گردید و تیم هخامنش مسجدسلیمان مقام دوم را کسب کرد و به دور بعدی صعود کرد. (اسامی تنیس بازان تیم هخامنش : غلام احتمائی ، عبدل شاهی ، ناصر عبدل شاهی ، غلامحسین احتمائی)

مسابقات وزنه برداری جوانان استان در دزفول با شرکت 8 تیم برگزار شد و مسجدسلیمان به مقام اولی این مسابقات دست یافت. (اسامی نفرات تیم مسجدسلیمان : تورج منصوری ، جهانشاه محمودی ، الماس یوسفی ، جمشید سلطانی ، اردشیر حاجتی ، پرویز علایی ، محمد ممدلی ، علی جمعه خدادای ف مسعود صادق نژاد ، سیروس ممبینی)

در مسابقات فوتبال جام جوانان نیرو که با شرکت 8 تیم از سراسر کشور در اهواز برگزار شد تیم فوتبال جوانان مسجدسلیمان مقام چهارم را کسب کرد.

 

سال 1358

تیم وزنه برداری جوانان مسجدسلیمان مقام اول استان را کسب کرد. (نفرات تیم : الماس یوسفی ، یونس کالکولکی ، عبدالرضا سلیمانی ، جمشید سلطانی ، جهانشاه محمدی ، داراب کالکولکی ، تورج منصوری ، ناصر مشهدی زاده ، مراد ترابی ، مربیان : عبدالرضا نوروزی ، طاهر خسروی)

 

سال 1359

در مسابقات قهرمانی استان تیم کشتی آزاد مسجدسلیمان به مقام اول دست یافت. (نفرات تیم : ایرج پوپ ، محمد خورشیدی ، کرم الله سمالی ، محمدرضا آدینه ، فرج الله پوپ ، علی علی اکبر علیزاده. مربیان : ناصر علیجانی ، حبیب الله پوپ ، غلامرضا عباسپور)

 

سال 1360

تیم وزنه برداری بزرگسالان مسجدسلیمان مقام اول استن را کسب کرد. این مسابقات در شهرستان ایذه برگزار شد.

تیم وزنه برداری نوجوانان مسجدسلیمان  مقام اول استان را تصاحب کرد.

تیم وزنه برداری کارگزان مسجدسلیمان به مقام اول مسابقات کارگران استان دست یافت.

تیم کشتی آزاد مسجدسلیمان در مسابقات کشتی استان مقام اول را با 34 امتیاز کسب کرد. (مقام اول : صفر علیدادی ، عبدالسعید علیدادی ، ملک حسین شهنی بختیاری ، محمدرضا نجاتی ، مهیار محمدی زاده . مقام دوم : فرامرز افشین تبار. مقام سوم : علی محمد آبتین ، عبدالسعید سلطانی)

تیم کشتی فرنگی جوانان مسجدسلیمان در مسابقات استان با 41 امتیاز مقام اول را از آن خود کرد.

تیم جوانان فوتبال مسجدسلیمان مقام اول مسابقات جوانان استان را کسب کرد. در مرحله دوم این مسابقات تیم مسجدسلیمان با شکست آبادان با نتیجه 0-1 و شکست بهبهان با نتیجه 0-2 به این مقام دست یافت.

 

سال 1361

تیم وزنه برداری نوجوانان مسجدسلیمان مقام اول استان را با 425 امتیاز کسب کرد.

تیم وزنه برداری بزرگسالان مسجدسلیمان مقام اول تستان را کسب کرد.

تیم وزنه برداری جوانان مسجدسلیمان مقام اول استان را با 220 امتیاز کسب کرد.

 

سال 1362

تیم وزنه برداری نوجوانان مسجدسلیمان با بدست آوردن 440 امتیاز مقام اول استان را کسب کرد. مقام آوران مسجدسلیمانی : مقام اول : فرهاد محمد رفیعیان ، عبدالرضا جمال الدین ، نادربال افکن . مقام دوم : علیرضا آذری ، یوسف منصوری ، شاهرخ اکبری ، حمید طالبی. مقام سوم : کوروش کرمپور ، سعید منصوری ، غلامرضا سیاهپور.

تیم کشتی فرنگی جوانان مسجدسلیمان مقام اول استان را کسب کرد.

 

سال 1363

تیم والیبال مسجدسلیمان مقام دوم مسابقات والیبال استان را کسب کرد.

تیم فوتبال جوانان مسجدسلیمان مقام قهرمانی استان را کسب کرد.

تیم وزنه برداری نوجوانان مسجدسلیمان مقام اول استان را کسب کرد. سیدعبدالرضا قریشی و مهران مرادی در این مسابقات مقام اول استان را کسب کرد.

 

سال 1364

تیم فوتبال نونهالان مسجدسلیمان مقام قهرمانی نونهالان استان را کسب کرد.

تیم کشتی آزاد جوانان مسجدسلیمان مقام اول استان خوزستان را کسب کرد.

تیم وزنه برداری نوجوانان و جوانان مسجدسلیمان مقام اول استان را کسب کردند.

 

سال 1365

تیم وزنه برداری جوانان مسجدسلیمان با 443 امتیاز مقام اول استان را کسب کرد.

تیم کشتی آزاد جوانان مسجدسلیمان  با 76 امتیاز مقام اول استان را کسب کرد.

 

سال 1366

در سال 1366 علی اصغر جمالی ورزشکار محبوب مسجدسلیمان  مسافت بین بندر دیلم (کناره خلیج فارس) تا چالوس (کناره دریای مازندران) را که در حدود 2500 کیلومتر است به مدت 38 شبانه روز طی کرد و اولین پیاده روی ورزشی کشور را در تاریخ ایران به یادگار گذاشت.

آغاز پیاده روی : ساعت 11:30 کورخه 6/2/66 ، زمان رسیدن به مقصد : ساعت 4 بعدظهر مورخه 13/3/66 – مسیر پیاده روی : بندر دیلم ، آغاجاری ، رامهرمز ، هفتگل ، مسجدسلیمان ، کوشک ، تنگ شیرکش ، دشتگل ، دیمه ، باغ ناظر ، اسکندری ، داران ، دامنه ، خوانسار ، گلپایگان ، محلات ، دلیجان ، نیزار ، قم ، تهران ، تجریش ، لشگرک ، قشم ، دیزین ، ولایت رود ، گچ سر ، بالای کوه تونل کندوان ، سیاه بیشه ، ولی آباد ، مرزن آباد ، چالوس.

تیم های وزنه برداری نوجوانان و جوانان مسجدسلیمان مقام اول استان را کسب کردند.

در مسابقات وزنه برداری آموزشگاههای کشور تیم خوزستان به مقام اول دست یافت . در ترکیب ده نفره این تیم هشت وزنه بردار مسجدسلیمانی حضور داشتند.

 

سال 1369

تیم وزنه برداری نوجوانان و بزرگسالان مقام اول استان را کسب کردند.

 

سال 1370

در مسابقات شطرنج استان ، مراد نوروزی پنجم و سیروس عزیزی لرستانی مقام دهم استان را کسب کردند . با این عناوین سهمیه مسجدسلیمان در مسابقات استانی از 4 نفر به 6 نفر ارتقاء یافت. (قابل ذکر است در سال 1369 اولین هیئت شطرنج توسط علاقمندان این رشته در مسجدسلیمان تشکیل گردید)

در مسابقات والیبال جهادسازندگی خوزستان تیم جهادسازندگی مسجدسلیمان مقام اول را در بین 8 تیم شرکت کننده کسب کرد.

تیم وزنه برداری بزرگسالان مقام دوم استان را کسب کرد.

 

سال 1372

طی دیدارهای دوستانه8 تیم گلف مسجدسلیمان تیم گلف تهران را در بازیهای یک نفره با نتیجه 6 بر 0 و در بازیهای دونفره بانتیجه 9 بر 1 شکست داد.

در مسابقات وزنه برداری کشوری تیم مسجدسلیمان مقام اول را کسب کرد. مقام آوران مسجدسلیمانی : فرشید لطقی و داریوش رحیمیان ، مقام اول . غلامرضا فروزنده ، فرامرز کیانی زاده ، علیرضا آذری ، فرشاد راهداری ، مقام دوم . کریم رجبی نسب و رضا نجقیان مقام سوم را کسب کردند.

تیم تکواندو خردسالان مسجدسلیمان مقام اول استان را کسب کرد. مزدک حیدرخانی ، مهدی آزمون و حبیب الله عالیپور مقام اول ، بنیامین عالیپور و افشین رسولی مقام دوم و مهدی شیخ رباط مقام سوم این مسابقات را کسب کردند.

تیم وزنه برداری جوانان مسجدسلیمان مقام قهرمانی و مقام نایب قهرمانی کشور را تصاحب کرد.

در مسابقات دو ومیدانی استان ، ورزشکاران مسجدسلیمان این عناوین را کسب کردند : آرمین شهری کرم زاده مقام اول 110 متر با مانع ، آرش شهنی کرم زاده ، مقام دوم 110 متر با مانع ، الیاس تقی پور مقام اول پرتاب نیزه ، تراب جعفری مقام دوم پرتاب نیزه . رضا نجفیان مقام سوم پرتاب دیسک ، سعید علاسوند مقام چهارم 1500 متر.

 

سال 1373

تیم تکواندو نوجوانان جمعیت هلال احمر مسجدسلیمان مقام دوم استان را در بین 10 تیم شرکت کننده بدست آورد. ابراهیم بهشتی ، همایون یوسفوند ، آرش دهقانیان مقام اول را کسب کردند و رضا اسمعیل زاده مقام دوم و حبیب الله عالیپور ، مزدک حیدرخانی ، امین مولائی ، اصغر راکی و مهدی شفیعی مقام سوم را کسب کردند.

در مسابقات دو ومیدانی استان ورزشکاران تیم هلال احمر مسجدسلیمان عناوین زیر را بدست آوردند : احمد خسرویان مقام اول پرتاب دیسک ، الیاس تقی پور مقام دوم پرتاب نیزه ، تراب جعفری مقام سوم پرتاب نیزه ، آرمین شهنی کرم زاده مقام دوم 110 متر بامانع و مقام دوم پرش طول ، فرشاد القاسی مقام سوم 5000 متر.

 

سال 1374

تیم های وزنه برداری نوجوانان ، جوانان و بزرگسالانمسجدسلیمان مقام اول استان را کسب کردند.

تیم وزنه برداری باشگاه نفت مسجدسلیمان مقام دوم وزنه برداری باشگاههای کشور را کسب کرد.

مسابقات فوتبال پایگاههای هوانیروز کشور در مسجدسلیمان برگزار شد و تیم فوتبال پایگاهخ شهید آسیایی مسجدسلیمان به مقام قهرمانی رسید . مربیگری این تیم را ابراهیم ملاصفری و سرپرستی این تیم را علی خوشخرام بر عهده داشتند.

 

سال 1375

تیم کشتی راه و ترابری مسجدسلیمان مقام اول باشگاههای استان را که با شرکت 22 تیم برگزار شده بود بدست آورد. سرپرستی این تیم را جهانبخش امانی بر عهده داشت.

تیم جوانان کاراته مسجدسلیمان مقام دوم استان را بدست آورد. مقام اول : فرشید مددی . مقام دوم : فاروق بابا احمدی ، فومن پیشگر . مقام سوم : علی جان خدادادی ، عیسی نظرپور ، جمشید لیموچی ، مهدی خواجه شهنی ، اسماعیل حاجی پور

تیم وزنه برداری جوانان مسجدسلیمان مقام دوم استان را کسب کرد.

 

سال 1376

مقام اول گلف کشور

مقام سوم تیم وزنه برداری نفت در مسابقات کشوری

مقام اول تیم کاراته (کیوکوشین کای) مسجدسلیمان در مسابقات استانی

مقام اول تیم تکواندو نوجوانان مسجدسلیمان در مسابقات استانی.

 

سال 1377

قهرمانی تیم باشگاه نفت در مسابقات گلف کشور

قهرمانی تیم کاراته مسجدسلیمان در مسابقات استان

مقام دوم تیم نفت در مسابقات پاورلیفتینگ استان

 

سال 1378

تیم فوتبال باشگاه نفت با کسب مقام دومی در لیگ دسته دو خوزستان به مسابقات لیگ برتر استان راه یافت.

تیم نوجوانان تنیس روی میز باشگاه نفت مقام دوم استان را کسب کرد. نفرات تیم : محمد مطلبی ، عبدالله شمس ، علی حموله ، احمد منجزی ، حامد محمودی

گروه کوهنوردی مسجدسلیمان به قله شیرکوه در شمال شرقی لالی صعود کردند. کوهنوردان : حجت الله شهنی ، منوچهر منشط ، فرزاد علاسوند ، رضا سامونی نژاد ، جعفر چراغی ، مهرداد ملکوتی .

مقام چهارم نوجوانان در مسابقات کشتی نوجوانان

مقام اول جوانان در مسابقات وزنه برداری استان

مقام قهرمانی جوانان در مسابقات کاراته کیوکوشین استان.

مقام نایب قهرمانی نوجوانان در مسابقات کاراته کیوکوشین استان

مقام قهرمانی تیم نفت در مسابقات باشگاهی کشور

توسط دکتر امیدوار رضایی نماینده مردم مسجدسلیمان ، کلنگ احداث سالن جدید ورزشی و احداث مجموعه ورزشی کارگران به زمین زده شد.

 

سال 1379

تیم فوتبال جوانان فرمانداری بعد از قهرمان شدن در مسجدسلیمان به مسابقات جوانان استان راه یافت و در بین 40تیم شرکت کننده مقام اول استان را کسب کرد.

مهران مرادسینژاد در مسابقات مچ اندازی کشور مقام چهارم را کسب کرد.

مسابقات وزنه برداری جوانان قهرمانی کشور در سنندج برگزار شد و تیم وزنه برداری نفت مسجدسلیمان مقام اول را کسب کرد. اسامی وزنه برداران : محمود اسدی ، علی ضرغام ،سجاد محمدی ، حمزه انصاری ، ایمان داودی ، داود داودی ، حسین آیرون ، داود نیکپور ، علیرضا مرادی و حسین حاتمی .

مسابقات کونگ فو جوانان استان با حضور هشت تیم برگزار شد و تیم مسجدسالیمان مقام دوم را در این مسابقات کسب کرد.

مسابقات گلف قهرمانی کشور یادواره مرحوم شهباز حسین پور قهرمان اسبق ایران و آسیا با شرکت 7 تیم در مسجدسلیمان برگزار شد و تیم نفت مسجدسلیمان قهرمان این مسابقات شناخته شد . در قسمت انفرادی محمدرضا شهنی ، منوچهر نصیری و جهانگیر نصیری به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند.

تیم نونهالان کشتی مسجدسلیمان در بین 12 تیم از استان مقام چهارم را کسب کرد.

مقام اول وزنه برداری نوجوانان استان را تیم نوجوانان مسجدسلیمان کسب کرد.

 

سال 1380

مسابقات جوانان استان در رشته مشت زنی در مسجدسلیمان برگزار شد و تیم مسجدسلیمان  مقام قهرمانی این مسابقات را کسب کرد. مقام اول : امین زنگنه ، افشین شاه حیدر ، احمد عساکره ، یاسر بهداوند . مقام سوم : نادر مجدمی ، علیرضا امیری ، محسن ورناصری ، نوید کریمی.

تیم کشتی فرنگی جهادکشاورزی مسجدسلیمان در بین 18 باشگاه استان مقام سوم را کسب کرد.

تیم کاراته کیوکوشین مسجدسلیمان در مسابقات کشوری که در شیراز برگزار شد به مقام اول دست یافت .مربیگری این تیم برعهده بهرام آذرپیکان بود.

تیم گلف مسجدسلیمان با ترکیب شاپور شهنی ، جهانگیری ، محمدرضا شهنی ، احمد بهادری ، نورعلی بهداروند ، ایرج قنبری و با مربیگری علی جمعه قلی زاده در بین 8 تیم کشور به مقام اول دست یافت.

در مسابقات پاورلیفتینگ جوانان استان امیر اکبری در وزن 90 کیلوگرم مقام اول و در وزن 5/82 کیلوگرم بامداد غولی گله مقام دوم را کسب کردند.

تیم کشتی آزاد مسجدسلیمان در بین 18 تیم مقام سوم کشتی استان را کسب کرد.

تیم والیبال باشگاه نفت مسجدسلیمان پس از کسب عنوان نایب قهرمانی استان به مسابقات لیگ دسته یک کشور راه یافت.

بازیکنان تیم والیبال نفت :

محمد مرادی ، سجاد شمس آبادی ، عباس عالیپور ، امید ابراهیمی ، آرش ستوده ، سعید اسماعیل وند ، باقر پور علیداد ، سروش بختیاری ، رضا مرادی ، بیژن جهانی ، فرشاد داورانی ، علی باقری. سرمربی : شعبان پورحبیبی ، مربیان : یادگار بختیار ، علی غوچ

 

/ 0 نظر / 47 بازدید