بهمن حسین پور معاون تشریفات ریاست جمهور ی شد

 
بهمن حسین پور دشتگلی معاون تشریفات ریاست جمهوری شد
 
رئیس دفتر رئیس‌جمهور، در حکمی "بهمن حسین پور" را به عنوان معاون مراسم و تشریفات دفتر رئیس‌جمهور منصوب کرد.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در حکمی بهمن حسین پور را به عنوان "معاون مراسم و تشریفات دفتر رییس‌جمهور" منصوب کرد.

متن حکم نهاوندیان به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جناب آقای بهمن حسین‌پور

نظر به سوابق ارزنده و توانایی‌های تخصصی جنابعالی، به موجب این حکم به سمت «معاون مراسم و تشریفات دفتر رییس‌جمهور» منصوب می‌شوید.

امید است با عنایات الهی و همکاری واحدهای ذیربط، در انجام وظایف و جریان منظم امور، افزایش بهره‌وری مجموعه و ارائه گزارش‌های بهنگام، در خدمت به ملت شریف ایران و نظام جمهوری اسلامی و رعایت اصول قانونمداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.

به گزارش ایبنانیوز، بهمن حسین پور شهنی، از نخبگان بختیاری و متولد ۱۳۳۲ در مسجدسلیمان است. وی تحصیلات دانشگاهی خود را در مقطع لیسانس رشته اقتصاد و مقطع فوق لیسانس رشته ارتباطات سیاسی به پایان برده و به زبانهای انگلیسی و فرانسه مسلط است. بهمن حسینپور، پیش از این در سمتهای کاردار سفارت ایران در تانزانیا (۱۳۶۰)، معاون اداره پنجم سیاسی در وزارت امور خارجه (۱۳۶۴ تا ۱۳۶۳)، رئیس اداره چهاردهم سیاسی در وزارت امور خارجه (۱۳۶۶ تا ۱۳۶۵)، سفیر ایران در اتیوپی (۱۳۷۰ تا ۱۳۶۶)، رئیس اداره نمایندگیهای خارجی در وزارت امور خارجه (۱۳۷۱)، رئیس اداره تشریفات وزارت امور خارجه (۱۳۷۳)، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول (۱۳۸۳ تا ۱۳۷۹)،  مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه (۱۳۸۷ تا ۱۳۸۳) و سفیر ایران در ترکیه (۱۳۸۷ تا ۱۳۹۲) انجام وظیفه کرده است.

بهمن حسین پور، که لقب "دیپلمات ورزشکار" را از آن خود کرده، در رشته های ورزشی از جمله سوارکاری، گلف، تنیس و تکواندو مهارت دارد. وی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، به همراه برادرش مرحوم "شهباز حسین پور" با پیگیری های خود به شکل گیری فدراسیون گلف و ثبیت جایگاه مسجدسلیمان در این فدراسیون و کسب قهرمانی های مکرر برای ورزشکاران منطقه بختیاری کمک فراوانی کردند و از ابتدای شکل گیری فدراسیون گلف تاکنون، عضو هیأت رئیسه فدراسیون گلف ایران بوده است.

به گزارش ایبنانیوز، حسین پور به رغم مشغله در مأموریتهای بین المللی، ارتباط خود را با منطقه بختیاری حفظ کرده است. وی در فروردین 1392 مهمان ویژه و سخنران «آئین افتتاحیه مسابقات گلف کشور در مسجدسلیمان» بود و در سخنان خود، از اینکه هنوز مشکلات اساسی شهر مسجد سلیمان مرتفع نشده و امکانات اولیه برای مردم این شهر تأمین نشده، انتقاد کرد.
/ 0 نظر / 27 بازدید