افزیش تولید نفت مسجدسلیمان

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان گفت : نفت در این منطقه در اوج بالندگی و شکوفایی مجدد خود قرار دارد . 

به گزارش خوزنیوز، مهندس ابراهیم پیرامون با اعلام این خبر افزود : در حالیکه برخی افراد تصور می کنند نفت در این منطقه تمام شده است باید در این خصوص از دید فنی به این موضوع نگریست و با زبان فنی گفت که نفت در این منطقه در مسیر شکوفایی و بالندگی مجدد قرار گرفته است . 

مهندس ابراهیم پیرامون مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان

وی خاطر نشان کرد : بالندگی و شکوفایی مجدد صنعت نفت در این منطقه بواسطه ی روزآمد شدن و بکارگیری تکنولوژی های جدید در ساخت تأسیسات بهره برداری ، نمک زدایی و تزریق گاز در مخازن و میادین مختلف این شرکت حاصل شده است . 
این کارشناس ارشد مخازن نفتی با عنوان اینکه قدمت بالای تأسیسات موجب کاهش توان تولید شده بود افزود : در حال حاضر با وارد مدار شدن واحد بهره برداری هفت شهیدان و در حال اجرا بودن 16 واحد بهره برداری ، نمک زدایی و تزریق گاز این شرکت پیشرو در امر بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی خود در سطح شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب محسوب می شود . 
وی با بیان اینکه این شرکت هم اکنون ظرفیت تولید 145 هزار بشکه در روز را دارد ادامه داد : این مقدار از 16 مخزن نفتی و 8 مخزن گازی واقع در حوزه ی عملیاتی این شرکت استحصال می شود ضمن آنکه توان تولید نفت و گاز با احداث تأسیسات جدید رو به افزایش است . 
لازم به ذکر است شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان بعنوان قدیمی ترین تولید کننده نفت و گاز کشور و خاورمیانه که قدمت آن به سال 1287 خورشیدی و پیدایش نفت در خاورمیانه باز می گردد یکی از 5 شرکت بهره بردار نفت و گاز تابعه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب می باشد که در گستره ی جغرافیایی به وسعت 27000 کیلومتر مربع از ایذه در شمال خوزستان تا کبود در استان ایلام فعالیت می کند . 

/ 1 نظر / 69 بازدید
مژده

سلام.چرابه فکرابادانی این شهرعزیزنیستید؟چرامسجدسلیمان همیشه بایدمشکل داشته باشدومسئولان به فکرخودشان وکلاهبرداری هایشان باشند؟چرامقداری ازدرامدنفت را که سهم قانونی این شهراست رانمیدهیدوبه فکر ان نیستید؟چراشهری که ناسلامتی105سال یاشایدبیشتراست که شهراست بایداین وضع راداشته باشد؟