مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان گفت : نفت در این منطقه در اوج بالندگی و شکوفایی مجدد خود قرار دارد . 

به گزارش خوزنیوز، مهندس ابراهیم پیرامون با اعلام این خبر افزود : در حالیکه برخی افراد تصور می کنند نفت در این منطقه تمام شده است باید در این خصوص از دید فنی به این موضوع نگریست و با زبان فنی گفت که نفت در این منطقه در مسیر شکوفایی و بالندگی مجدد قرار گرفته است . 

مهندس ابراهیم پیرامون مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان

وی خاطر نشان کرد : بالندگی و شکوفایی مجدد صنعت نفت در این منطقه بواسطه ی روزآمد شدن و بکارگیری تکنولوژی های جدید در ساخت تأسیسات بهره برداری ، نمک زدایی و تزریق گاز در مخازن و میادین مختلف این شرکت حاصل شده است . 
این کارشناس ارشد مخازن نفتی با عنوان اینکه قدمت بالای تأسیسات موجب کاهش توان تولید شده بود افزود : در حال حاضر با وارد مدار شدن واحد بهره برداری هفت شهیدان و در حال اجرا بودن 16 واحد بهره برداری ، نمک زدایی و تزریق گاز این شرکت پیشرو در امر بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی خود در سطح شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب محسوب می شود . 
وی با بیان اینکه این شرکت هم اکنون ظرفیت تولید 145 هزار بشکه در روز را دارد ادامه داد : این مقدار از 16 مخزن نفتی و 8 مخزن گازی واقع در حوزه ی عملیاتی این شرکت استحصال می شود ضمن آنکه توان تولید نفت و گاز با احداث تأسیسات جدید رو به افزایش است . 
لازم به ذکر است شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان بعنوان قدیمی ترین تولید کننده نفت و گاز کشور و خاورمیانه که قدمت آن به سال 1287 خورشیدی و پیدایش نفت در خاورمیانه باز می گردد یکی از 5 شرکت بهره بردار نفت و گاز تابعه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب می باشد که در گستره ی جغرافیایی به وسعت 27000 کیلومتر مربع از ایذه در شمال خوزستان تا کبود در استان ایلام فعالیت می کند .