دکتر محسن رضایی در سفر یک روزه خود به استان خوزستان با سفر به شهرستان مسجد سلیمان از روند اجرایی مجتمع پتروشیمی و کارخانه آلومینیوم مسجد سلیمان بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی، در این بازدید دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از روند ساخت کارخانه های بزرگ پتروشیمی و آلومینیوم سازی در منطقه زیلایی (شهرک صنعتی مسجد سلیمان)بازدید و آخرین شرایط احداث این دو کارخانه را بررسی نمود.

در این بازدید دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به گفتگو با مهندسان و کارگران این کارخانه پرداخت و در جریان مشکلات ایشان قرار گرفت. دکتر رضایی با تاکید بر اهمیت توسعه استان خوزستان، رفع محرومیت از مناطق این استان را منوط به سرمایه گذاری دولت و بخش خصوصی و مشارکت مردم در پروژه های صنعتی دانست.

ایشان خطاب به کارگران بومی این دو کارخانه گفت:این دو کارخانه متعلق به مردم سه شهرستان مسجدسلیمان ،لالی و اندیکا است و ان شاالله مردم صبر و حوصله به خرج دهند و همکاری کنند تا روند رو به پیشرفت این دو کارخانه به نتیجه برسد.

دکتر رضایی در ادامه گفت: وظیفه ما خدمت به مردم صبور و مقاوم این منطقه است. در همین زمینه باید از آقای مقتدایی استاندار سختکوش این استان قدردانی کرد که وقت می گذارند تا این پروژه ها به سرانجام برسد و مردم این سه شهرستان از نعمت های آن به ویژه در جهت اشتغال زایی و رفع بیکاری مزمن این منطقه بهرمند شوند.

یادآور می شود برای اجرا پروژه آلومینیوم دو هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته و ۶۰۰ نفر در آن مشغول به کار خواهند شد.همچنین در اجرای پروژه پتروشیمی هم اکنون ۸۴۰ نفر اشتغال زایی داشته و تا یک سال و نیم آینده ۴۵۰۰ نفر مشغول به کار خواهد شد.